"מה תרצו ללמוד היום?"
בכנס אמי"ת לחינוך שנערך בירושלים דנו תלמידים, הורים ומורים מהו החזון החינוכי וכיצד צריך להראות בית הספר העתידי

לכנס אמי"ת לחינוך שנערך השבוע במלון רמדה בירושלים לא הגיעו מומחים בעלי שם בתחומי החינוך אלא מאות תלמידים מורים והורים שיחד עם מנהלי ערכו דיונים על החלום החינוכי שלהם וכיצד צריך בית הספר להראות בעתיד. בין השאר עלו סוגיות של העצמת התלמידים והמורים של הערכה חלופית במקום המבחנים והעבודות, על הכנסת מקצועות ומיומנויות חדשות לתוכנית הלמידה ועל מתן בחירה גדולה יותר לתלמיד כדי שילמד מה שליבו נוטה אליו.

מנכ"ל רשת אמי"ת, ד"ר אמנון אלדר " אנחנו מאמינים שכדי לבנות רשת קהילות חינוכיות לומדות , כל המשתתפים בלמידה חייבים להיות חלק מהחשיבה ומבניית החלום, החכמה נמצאת אצל התלמידים והמורים לא פחות מאשר אצל המנהלים ואנשי המטה ובארוע עלו תובנות מרתקות ממשתתפים רבים שאותן נלמד ונפנים כדי לקדם את הלמידה ואת הרשת"

אביעד כהן תלמיד בית החינוך אמי"ת בר אילן נתניה אמר כי לדעתו יש לפתוח כל יום הלימודים בשעה אחת שבה התלמידים יבחרו ללמוד ולהתמחות בתחום הקרוב לליבם. "כשאתה פותח את היום בתחום עשיה או למידה שאתה אוהב זה נותן לך אנרגיה טובה לכל היום"

בסיום הכנס נערכה פגישה מיוחדת של מנהלי אמי"ת עם הרב ד"ר יונתן זקס לשעבר רבה הראשי של אנגליה שאמר כי "המפגש הוא זכות גדולה בשבילי כי  אנשי החינוך הם הגיבורים של עם ישראל ואני מתפלל שתשרה שכינה במעשה ידיכם".

 אמנון כנס .jpg

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dedicated by Rabbi Dr. Joseph and Blanche Katz Renov in honor of the Children of AMIT