יום אמי"ת תשע"ו
"המנהיגות הצעירה של רשת אמי"ת – מחברים את החברה הישראלית"
IMG_2667.JPG

בערב הפסח, התכנסו מאות מחברי המנהיגות הצעירה של רשת אמי"ת ע"ש רועי קליין  מכל הארץ ליום שיא בעקבות החיבורים בחברה הישראלית, היום נסב סביב דמותו של הרב קוק ושל ראשוני נווה צדק בתל אביב. ומדריכים צעירים מבתי החינוך ברחבי הארץ הדריכו את הבאים בסיורים לימודיים על חיבורים בחברה הישראלית באמצעות דמויות העבר.

בסיום היום נערך ארוע מרכזי במרכז סוזן דלל ובו הציגו תלמידים מכל רחבי הארץ עשיה חברתית בולטת. הרב ישראל לאו רבה הראשי של תל אביב בירל את המנהיגים הצעירים ואמר כי אין מתאים יותר מחג החירות להעלות על נס את המנהיגים הצעירים העושים למען החברה ולמען הכלל. מנכ"ל אמי"ת ד"ר אמנון אלדר אמר בארוע כי רשת אמי"ת נטלה משימה חינוכית ציונית ודתית להוביל את החיבורים בחברה הישראלית. כרשת שלה תלמידים ומורים בחינוך הממלכתי דתי ובחינוך הממלכתי, תלמידים ומורים מהפריפריה ומהמרכז, עולים וותיקים, הרשת פועלת למען חיבורים ועשיה ציונית וחברתית משותפת לאוכלוסיות שונות.

הלל בראלי, תלמידת אולפנת שירת אמי"ת  בשדרות שנבחרה להדליק את המשואה ביום העצמאות  סיפרה על  חזרתה מהמסע בפולין ועל הבשורה שקיבלה על הדלקת המשואה מיד כששבה. "אחרי שנמצאים במחנות ההשמדה, המחויבות שלנו לעשות למען האחר ולא לעמוד מנגד, כפולה ומכופלת"

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dedicated by Rabbi Dr. Joseph and Blanche Katz Renov in honor of the Children of AMIT