סיום
 
תם ולא נשלם פרק של תשעים שנות עשייה מופלאה, כאשר המציאות שבה הוקמה הסתדרות "נשי מזרחי באמריקה" על ידי הגב' בתיה גוטספלד וחברותיה השתנתה ללא הכר במהלך שנים אלה. 
אמי"ת היא כיום הארגון הדתי-ציוני הגדול ביותר בארצות הברית עם מאות חוגים ועשרות אלפי פעילות ופעילים. חוגי אמי"ת פעילים גם באנגליה ובצרפת. בישראל פעילות אלפי נשים בחוגי אמי"ת בירושלים, בבית שמש, ברעננה ובמקומות נוספים.

בדצמבר 2009 קיימה ועדת החינוך של כנסת ישראל ישיבה חגיגית לרגל ציון 85 שנים להיווסדה של רשת אמי"ת, שבתחילה נקראה "הסתדרות נשי מזרחי באמריקה". נוסף לחברי הוועדה השתתפו בישיבה נציגים ממשרד החינוך, הסוכנות היהודית, רשת אמי"ת וחברות ההנהלה של אמי"ת מישראל ומארצות הברית.

לצד התשבחות שהורעפו בישיבה על מנכ"ל רשת החינוך ד"ר אמנון אלדר ונשיאת אמי"ת דאז ד"ר פרנסין שטיין, הסביר אלן הופמן, מנכ"ל המחלקה לחינוך יהודי ציוני בסוכנות היהודית, את ערכו הייחודי של ארגון המתנדבות: "לפעמים חושבים שמדובר בתומכים או בתומכות מחו"ל, כשעיקר העבודה נעשית פה בארץ... עם זאת, אני חושב שזה לא בכדי שרשת אמי"ת מאופיינת בערכים המיוחדים של הציונות הדתית. אי אפשר להגיד שזה דבר שאנחנו בארץ מצליחים להשיג. בתור מי שכל ילדיו התחנכו במערכת הממלכתית-דתית, אני יודע שהגישה הפתוחה הזו, המשלבת כל תלמיד בחברה, הדרישה לשירות בצבא ולשירות לאומי, הם תולדה של הערכים של התומכות מחו"ל, שמביאות זאת מהציונות הדתית בחו"ל. אני רוצה לברך על זה".


​​​​

 זכות גדולה מאוד לצמוח בארגון

"רשת אמי"ת אינה שייכת פוליטית לאף לא מפלגה אחת", אומר ד"ר אמנון אלדר. "אנחנו שואפים להיות שייכים לכולם ולהשפיע על כולם, להיות גשר בחברה הישראלית. לשם כך אנו מהווים דוגמה אישית, כאשר באותו בית מדרש של מנהלים שלנו יכולה להיות מנהלת לא דתייה הלבושה במכנסיים לצד רב ומנהל ישיבה בעל זקן. המנהלים שלנו יושבים יחדיו ודנים באותו מעגל, ונערכים דיונים חיוביים שמאחדים ומתגברים על השוני.

"אני רואה את התפקיד המרכזי של רשת אמי"ת לאורך תשעים שנותיה במתן מענה אמתי לאתגרים של כל תקופה ותקופה. אני משתדל להמשיך את דרכה של הרשת לאור אתגרי השעה.

"ניתנה לי זכות גדולה מאוד לצמוח בארגון הזה במשך שלושת העשורים האחרונים. זהו ארגון שמצמיח אנשים מבוגרים ולא רק ילדים. הרבה אנשים צמחו ברשת לתפקידים שונים, והייתה לי זכות גדולה לעמוד לצדם. כשאתה צומח מקצועית אתה צומח גם אישית, אי אפשר להפריד בין שני הדברים".

מתוך ראיון עם ד"ר אמנון אלדר, מנכ"ל רשת אמי"ת החל משנת 2002.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dedicated by Rabbi Dr. Joseph and Blanche Katz Renov in honor of the Children of AMIT